Idealne życie- fikcja literacka.

Każdy chce aby było idealne aby udało się zrobić w nim to co zaplanowaliśmy. Spokojne, dostatnie i w zdrowiu. Tak by chciał każdy. Powiem Ci coś jednak tak się nie da. I choćbyś jak się starał idealne życie nie istnieje. Nie ma czegoś takiego.

Życie zawsze będzie nam płatać figle. Dostatek, realizacja marzenia albo raczej marzeń bo na jednym się nie skończy. I dobrze. To tylko niektóre postulaty jakie stawiamy. Idealne życie nie istnieje. Można coś jednak zrobić aby było jak idealne. Co? To proste.

Pogodzić się z tym co jest. Pogodzić z sytuacją w jakiej się znaleźliśmy. Życie nie rozpieszcza. Dostatek, rzecz nabyta. Można się go dorobić. Marzenia można zrealizować. Jednak nie łudź się czytelniku, że istnieje idealne życie. Bo go nie ma. Każdy na problemy: stary, młody, bogaty, biedny, zakochany samotny, zapracowany i bezrobotny. Oni wszyscy mają przechlapane. Bo jak już powiedziałem i się powtarzam.

Życie nikogo nie rozpieszcza. Jednemu pozwala zrealizować marzenia innemu nie lub częściowo. Jeden opływa w dostatek inny nie ale nie powie, że ma idealne życie. A co jak powie? To znaczy, że umie się godzić z tym co ma. I zapamiętaj tę osobę bo ona jest największym szczęśliwcem na tej ziemi i nie ważne czy biedna czy bogata. Pamiętaj!