Narzekanie metoda na wszystko.

Dlaczego inni mają lepiej ode mnie? Im się lepiej powodzi? Mój sąsiad ma ładniejszą żonę i ten nowy samochód naprawdę fajny. Tylko ja jeżdżę tym 10-letnim gratem. No ale ja mam całe życie po górę. Znasz taką osobę? Każdy z taką w swoim życiu się spotyka.

Narzekanie to wada która w której Polak osiągnął chyba perfekcję. Narzekanie słyszymy wszędzie w sklepie w domu w szkole i pracy. Polak narzeka na dosłownie wszystko. Na drogi na Państwo na podatki i dzieci. Tu nie ma tematu tabu. Wada ta a raczej przywara to nasza domena. Narzekanie na pogodę stało się nawet modne.

Wada ta niszczy kreatywność. Czemu? To proste. Łatwiej ponarzekać niż wciąć się do roboty i zrobić coś z tym swoim życiem a nie płakać i lamentować, że jest nam tak źle, że nikt nam nie pomoże. Pomóc musimy sobie sami dopiero potem ktoś nam może pomóc. Musimy przestać się rozczulać i brać do roboty.

Narzekanie to problem. Wada ta przysłania wiele możliwości jakie daje nam życie. Polak staje się mniej kreatywny, bo jego myślenie skupione jest tylko na tym jak to mu źle dlaczego akurat on i szukana przykładów na to, że inni mają lepiej. Bo w końcu to ja mam najgorzej!