Studiuj Energetykę!

Większość maturzystów, którzy pozytywnie zdali egzamin dojrzałości, wybierają się na studia, aby poszerzać swoją wiedzę w wybranym zakresie. Wielu wybiera się również studiować Energetykę, czyli kierunek studiów dający możliwości znalezienie wyjątkowej pracy.


Studiowanie Energetyki to poszerzanie wiedzy z nauk ścisłych: matematyki i fizyki. Najważniejszymi przedmiotami w toku studiów są mechanika płynów, termodynamika, podstawy konstrukcji maszyn. W późniejszych latach studiów istotną rolę odgrywają również pompy i układy pompowe, kotły energetyczne czy maszyny przepływowe.

Z tak szerokim zakresem wiedzy związanym z techniką wytwarzania, przetwarzania i przesyłania energii można bez większych trudności znaleźć pracę na rynku pracy. Dodatkowymi atutami podczas studiowania na kierunku Energetyka jest możliwość poznania podstaw elektroniki, automatyki i systemów sterowania, co powoduje, że młody inżynier ma wiedzę nie tylko z zakresu mechanicznego działania urządzeń, ale także z zakresu automatyzacji systemów energetycznych.

Umiejętności zdobyte podczas studiów, takie jak umiejętność konstruowania maszyn i urządzeń czy projektowania zautomatyzowanych systemów pozwalają na znalezienie pracy w szerokim zakresie przemysłu jak i biurach konstrukcyjnych.

info: http://pl.freeimages.com/photo/electrical-towers-1230495