Trening rzeźbi ciało i umysł

Trening rzeźbi ciało i umysł. Tak brzmi stare powiedzenie. Oznacza ono mianowicie to, że trening jest ważny w naszym życiu. W jaki sposób sport wpływa na nasze ciało wie prawie każdy. Otóż ruch pozwala nam zbudować partie mięśniowe, a ich rozbudowa pomaga nam tworzyć ze swojego ciała rzeźbę.

Jednocześnie spalamy też tłuszcz, co pozwala na odsłonięcie zbudowanych mięśni i umożliwia pochwalenie się własnym ciałem. Bo któż nie chciałby mieć figury atlety. Jednakże niewiele osób zdaje sobie sprawę w jaki sposób trening może rzeźbić ich umysł.

Dzieje się tak mianowicie dlatego, że gdy brakuje nam już sił do dalszych ćwiczeń to właśnie nasz mózg pozwala nam ćwiczyć dalej, a dokładniej odpowiedzialna jest za to wola. Im bardziej człowiek zmęczony tym ciężej jest w dalszym ciągu wykonywać trening, aczkolwiek im silniejszą ktoś posiada wolę tym przy większym zmęczeniu jest w stanie uprawiać sport.

W miarę pokonywania barier w umyśle człowiek posiada coraz większą siłę woli. W czasie treningu uwalniają się też endorfiny, są to hormony szczęścia. Dlatego właśnie podczas ruchu człowiek czuje się szczęśliwy, działa to zwłaszcza gdy już skończymy trening i czujemy się pozytywnie zmęczeni.